Seznam článků


Co během hledání práce nedělat?

Je jasné, že lidé, kteří nemají práci, mohou být ve skutečně zoufalých situacích. V tomto směru skutečně mohou dělat mnoho velkých chyb, které jsou důvodem, proč vlastně práci stále ještě nemají. Pojďme se tedy podívat na to, co mnozí žadatelé dělají za chyby, a jak se jich mohou vyvarovat.

 

Největší problém – vezmu jakoukoliv práci

U mnohých průvodních dopisů žadatel uvádí, že vezme jakoukoliv práci, jaká mu je nabídnuta. Je jasné, že k tomuto činu ho může dohnat finanční situace, ale na zaměstnavatele neudělá žádný pozitivní dojem. A to z toho důvodu, že sám sobě nevěří a nestojí si za svými předpoklady, od vzdělání, po získané praktické zkušenosti. Právě ty udávají, nakolik je daný zaměstnanec dobrý. Navíc vzdělaného člověka s praxí zaměstnavatel na podřadnější práci nevezme ještě z dalšího důvodu – má u něho téměř stoprocentní jistotu, že jakmile aktuální situaci zvládne, odejde a začne dělat něco jiného.

 

Důležité je nespamovat

Internet a emailová komunikace otevírají dveře možnostem, jak snadno oslovit i větší množství zaměstnavatelů. Bohužel i to s sebou přináší velká negativa, jelikož mnozí uchazeči doslova spamují všechny inzeráty. Některé dokonce každý den, a to i přesto, že na ně již odpovídali. V tomto směru je výsledek jasný – dokonalý obrázek o tom, že uchazeč si nedokáže udělat pořádek ani ve svých věcech. Natož aby to zvládl v těch pracovních. Pokud navíc každému posíláte stejný průvodní dopis, věřte, že to pozná.

 

Přehnané požadavky jsou častým jevem

Další skutečně velkou chybou jsou přehnané požadavky. Zaměstnavatel hledá primárně dobrého zaměstnance, na kterého je spoleh a který je loajální. Pokud už při pohovoru dáte najevo, že vám více než o blaho a rozvoj firmy jde pouze o sebe, doslova nemáte šanci. Zaměstnavatelé dnes hledají týmové hráče, kteří dokážou pomoci druhým v nouzi.


Nabídky práce, které by vás mohly zajímat

Řidič mkd

Nástup možný ihned Trasa Evropa - SRN, Itálie, Švýcarsko Požadujeme: - základní znalost alespoň 1 cizího jazyka - digitální kartu - znalost AETR - psychotesty - bezúhonnost - zkušenosti - min. 1 ro...

Barman/ka

Požadavky: základy NJ, příjemné vystupování.Vyučení v oboru není podmínkou. Nabízíme: příspěvek na dopravu a stravné, věrnostní příplatek již po 1 roce práce. Možno sjednat jako HPP nebo DPČ.

Brusič nástrojů

Brusič nástrojů na obrobně, broušení na kulato. Práce v jednosměnném provozu, pracovní poměr na dobu neurčitou. Mzda 150,- Kč/hod. Požadujeme praxi jako brusič nástrojů. Požadujeme vyučení v oboru,...

Brusiči bk, bph,bo

BRUSIČI Bk,Bph,Bo Požadujeme: SŠ/SOU ve strojírenském nebo příbuzném oboru, praxe v oboru min. 3 roky Náplň práce: čtení technické dokumentace, výroba měřících přípravků, nástrojů, přesných dílů, ...